Dudek v Brně

Pátek odpoledne, celá rodina pryč na prázdninách, já utahaný ze strašlivého pracovního týdne, počasí se kazí, večerní světlo nebude, ale ještě občas si Slunce najde cestu mezi mraky a zasvítí. Přijedu domů, kopnu do sebe jedno pivo a hurá, alespoň na chvíli s foťákem za barák do polí k přehradě. Vylezu kopec nad domem, když periferně, koutkem oka, zahlédnu nízký průlet pestrého ptáka po pravici, který zmizí za obilím na polní cestě.

Říkám si, co to mohlo být a mozek nemůže vyhodnocení uvěřit - určitě je přání otcem myšlenky a je to nějaký popletený strakapoud. Přesto se rychle vydám za ním, co kdyby... A ono - jo ! Je to on ! Ten, kvůli kterému jsme loni přejeli celou Krétu až na pláň Lasithí a nezahlédli z něj ani peříčko ! Ten, kvůli kterému jsem letos v Chorvatsku 3x vstával ve 4 ráno a jel na východní pobřeží, abych udělal jednu jedinou mizernou fotku, pak čekal 3 hodiny na jeho oblíbeném místě, vzdal to, vztyčil se a on seděl 4 metry za mnou a hned uletěl ! Ten lotr si lítá na poli 200m vzdušnou čarou od našeho domu ! Dejte mi do ruky vzduchovku a ne Nikona ! Je s ním amen !

Je mi jasné, že přiblížit se k němu nedokážu, takže alespoň cvakám ve stoje rychle jednu dokumentační, aby mi Ondra, až se zítra vrátí z tábora, věřil a neříkal, že mám jen vidiny. Po dvou rychlých cvacích se zvedá a zase cca 50m poodlétá za zatáčku. Běžím krajem pole, aby mě neviděl. Když vykouknu, objeví mě samozřejmě dřív než já jeho a odlétá přes celé pole na strom. Tady už pronásledování nemá cenu. Ale vím, že jsi tu a dostanu Tě ! Jen počkej, dudku !!!

galerie dudka chocholatého zde http://www.phototrip.cz/content/dudek-chocholat%C3%BD-upupa-epops